top of page

Postimees Sport karikavõistlused 2022 III etapp @ Lange

Postimees Sport karikavõistlused 2022 III etapp Lange Motokeskus 5.-6.august. Esimene etapivõit 2022.aasta hooajal KS Academy meeskonnale Patrick Orvandi #23!!!!

Kui treeningpäeval vaevlesid mitmed piloodid raskustes, et leida kiirust siis võistluspäeval olime omal tasemel tagasi. Klassis micro läks starti 16 võistlejat. Nende seas kolm KS Academy sõitjat - Orvandi, Peets ja Rahkema. Ajasõidus suutis kiireima aja välja sõita Orvandi, kindlustades sellega P1 eelsõitudesse. Endrik Peets - Karting kaotas ajasõidus vaid 0,001 Markus Kasepõllule ning tulemuseks P4. Rahkema tulemuseks P15.

Eelsõitudes suutis Orvandi oma positsiooni kindlalt hoida, kuid Peets pidi kohti loovutama. Tulemuseks esimeses eelsõidus P5 ja teises eelsõidus koos +3 trahvisekundiga P11. See andis finaali stardipositsiooniks P7. Tublit sõitu näidanud Rahkema lõpetas eelsõidud vastavalt P14 ja P15, startides finaali P15.

Finaali eel oli olukord pinev kuna eelnevalt oli sadanud vihma nagu sel aastal juba tavaks on saanud. Rada hakkas näitama kuivamise märke ning starti mindi erinevate lootuste ja ootustega. Kes sileda rehviga, lootes, et rada kuivab piisavalt. Kes vihmarehviga ootuses, et hakkab sadama. Libedate olude tõttu lõppes kahjuks Ralf Rahkema sõit enne starti, kui ta kogunemisringil teelt välja sõitis. Lange rajal on esimene kurv väga olulise tähtsusega. Nii ka seekord - spinid ja segadus ei lasknud ennast oodata. Õnneks Orvandil ja Peetsil õnnestus avariid vältida ning edasi sõita. Orvandi esikohta hoidmas, oli Peets juba tõusunud 3.kohale, kuid pikalt ei õnnestunud mööduda Raimo Kaljustest. Oma võimalust otsides, realiseerisid peale avariid sõitjaterivis ettepoole rühkinud rivaalid Remi Rubin ja Markus Kasepõld aga oma võimalused, möödudes nii Peetsist, kui Kaljustest ning Peetsil tuli seega leppida P5. Orvandi suutis oma edu kindlalt hoida ning vastutasuks kauaoodatud esimene etapivõit! Klass Mini oli kõige osalejate rohkeim võistlusklass - kokku 21 võistejaga. KS Academy pilootidest oli seekord võistlustules Rasmus Teller. Ajasõidus tulemuseks P14, kuid tähelepanuväärne on siinkohal see, et esimesed 14 aega mahtusid 0,5sekundi sisse!

Eelsõitudes tegi Teller suurpärased stardid parandades oma kohta, kuid esimeses sõidus saadud +5 sekundit trahvi, langetades Telleri P16. Teises eelsõidus aga tulemuseks lausa P9, andes kokku finaali stardipositsiooniks P11.

Finaalis jällegi hea stardi teinud, võttis Teller Mattias Ojapõllule tuulde ning võitlusliku sõidu tulemuseks P8.


Aitäh, Lange Motokeskus! Aitäh, Eesti Kardiliit ja Postimees Sport! Oli vägev nädalavahetus! Rajal näeme!Comments


bottom of page